Guguta .

Descoperiți știrile de ultimă oră din Moldova pe cel mai bun agregator de știri! Cu noi, veți fi mereu la curent cu cele mai importante evenimente din țară și din lume. Știri verificate și actualizate în timp real, totul într-un singur loc. Nu ratați nimic - conectați-vă la agregatorul nostru de știri astăzi!

Luați legătura

Victor Ciobanu a cucerit medalia de argint la Zagreb Open

Luptătorul de stil greco-roman Victor Ciobanu a obținut patru victorii la turneul Zagreb Open și a cucerit medalia de argint în categoria de greutate 60 kg.

"Ciobanu a avut un parcurs impresionant, învingând pe Hassan Alharthi, Leo Tudezka, Hafizov Ildar și Edmond Nazaryan, dar în finală a cedat în fața lui Sadyk Lalaev. De asemenea, pe podium au mai urcat și Mariana Draguțan, Anastasia Nichita și Mariana Cherdivară-Eșanu, Nichita câștigând medalia de bronz."

@Guguta.com

El i-a învins pe Hassan Alharthi (Arabia Saudită), Leo Tudezka (Franța), Hafizov Ildar (SUA) și Edmond Nazaryan (Bulgaria).

În finală, Ciobanu a cedat în fața lui Sadyk Lalaev, care a reprezentat echipa Sportivilor neutri individuali.

Anterior, pe podium au mai urcat Mariana Draguțan (55 kg), Anastasia Nichita (57 kg) și Mariana Cherdivară-Eșanu (59 kg). Nichita s-a ales cu medalia de bronz după ce a cedat doar în fața viitoarei câștigătoare a categoriei de greutate 57 kg, chinezoaica Kexin Hong.