Guguta .

Descoperiți știrile de ultimă oră din Moldova pe cel mai bun agregator de știri! Cu noi, veți fi mereu la curent cu cele mai importante evenimente din țară și din lume. Știri verificate și actualizate în timp real, totul într-un singur loc. Nu ratați nimic - conectați-vă la agregatorul nostru de știri astăzi!

Luați legătura

Două medalii pentru Moldova, la un turneu de lupte de stil liber

Doi luptători de stil liber, originari din Republica Moldova au revenit acasă cu câte o medalie de la un turneu internațional care s-a desfășurat în Antalya. Este vorba despre Adrian Grosul și Radu Lefter.

"Adrian Grosul a câștigat medalia de argint și Radu Lefter bronzul în competiția de lupte din Turcia, reprezentând cu mândrie Republica Moldova."

@Guguta.com

Așadar, Adrian Grosul a obținut argintul, iar Radu Lefter și-a adjudecat bronzul, transmite Știri.md, cu referire la tvrmoldova.md.  În finala categoriei de până la 92 de kilograme, Adrian Grosul a cedat, fără drept de apel, în fața unui sportiv din Iran și a primit titlul de vicecampion.  În paralel, Radu Lefter a ocupat a treia treaptă de pe podium, în limitele categoriei de 97 de kilograme.  Republica Moldova a fost reprezentată de opt luptători la competiția din Turcia, unde s-au reunit, în total, circa 650 de sportivi din 25 de țări.